ECS Inc. International ECS-PEC25-1250-B-N
ECS-PEC25-1250-B-N picture photo
Mfg. Part Number
ECS-PEC25-1250-B-N
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ PECL SMD
Datasheet Download
ECS-PEC25-1250-B-N.pdf
Availability of ECS-PEC25-1250-B-N
QUANTITY
ECS-PEC25-1250-B-N Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-PEC25-1250-B-N
Internal Part NumberEIS-ECS-PEC25-1250-B-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-PEC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-PEC25-1250-B-N
Related LinksECS-PEC25, ECS-PEC25-1250-B-N Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-PEC25-1250-B-N Details Description
Related parts for ECS-PEC25-1250-B-N
FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 DUAL WALL SN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 365 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 100MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf