ECS Inc. International ECS-PEC25-1250-B-N
ECS-PEC25-1250-B-N picture photo
Mfg. Part Number
ECS-PEC25-1250-B-N
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ PECL SMD
Datasheet Download
ECS-PEC25-1250-B-N.pdf
Availability of ECS-PEC25-1250-B-N
QUANTITY
ECS-PEC25-1250-B-N Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-PEC25-1250-B-N
Internal Part NumberEIS-ECS-PEC25-1250-B-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-PEC25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-PEC25-1250-B-N
Related LinksECS-PEC25, ECS-PEC25-1250-B-N Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-PEC25-1250-B-N Details Description
Related parts for ECS-PEC25-1250-B-N
CAP CER 560PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
LED GREEN RECT T/H datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
Connector Header 47 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf