Panasonic Electronic Components ECS-T1AC226R
ECS-T1AC226R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1AC226R
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
ECS-T1AC226R.pdf
Availability of ECS-T1AC226R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECS-T1AC226R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1AC226R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1AC226R
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTE
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1AC226R
Related LinksECS-T1, ECS-T1AC226R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1AC226R Details Description
Related parts for ECS-T1AC226R
KIT DESIGN FOR AC4790LR-200M datasheet.pdf
DIPLEXER 832MHZ/2.2GHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 16QFN datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 33POS datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf