Panasonic Electronic Components ECS-T1CX106R
ECS-T1CX106R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1CX106R
Brief Description
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411
Datasheet Download
ECS-T1CX106R.pdf
Availability of ECS-T1CX106R
QUANTITY
ECS-T1CX106R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1CX106R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1CX106R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1CX106R
Related LinksECS-T1, ECS-T1CX106R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1CX106R Details Description
Related parts for ECS-T1CX106R
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
LED XPC 480NM BLUE 30.6LM SMD datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E YELLOW datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
27000UF 10V 30X30 datasheet.pdf