Panasonic Electronic Components ECS-T1VD106R
ECS-T1VD106R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1VD106R
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
ECS-T1VD106R.pdf
Availability of ECS-T1VD106R
QUANTITY
ECS-T1VD106R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1VD106R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1VD106R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesTE
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1VD106R
Related LinksECS-T1, ECS-T1VD106R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1VD106R Details Description
Related parts for ECS-T1VD106R
RES SMD 30K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54LFBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR MFP10S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.045" UNIV datasheet.pdf
RES 15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf