Panasonic Electronic Components ECW-F2274RJA
ECW-F2274RJA picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2274RJA
Brief Description
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2274RJA.pdf
Availability of ECW-F2274RJA
QUANTITY
ECW-F2274RJA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2274RJA
Internal Part NumberEIS-ECW-F2274RJA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
SeriesECW-F(A)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.268" W (13.00mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2274RJA
Related LinksECW-F2, ECW-F2274RJA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2274RJA Details Description
Related parts for ECW-F2274RJA
CONN HEADER 21POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 19POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
CBE ADAPTER FOR TA45 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HANDHELD OTDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W SMBJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf