Panasonic Electronic Components ECW-F2W184JAQ
ECW-F2W184JAQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2W184JAQ
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 5% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2W184JAQ.pdf
Availability of ECW-F2W184JAQ
QUANTITY
ECW-F2W184JAQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2W184JAQ
Internal Part NumberEIS-ECW-F2W184JAQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Featured ProductECWF (A) Series Film Capacitor
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.240" W (13.00mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.657" (16.70mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2W184JAQ
Related LinksECW-F2, ECW-F2W184JAQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2W184JAQ Details Description
Related parts for ECW-F2W184JAQ
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 4.9A TO-220AB datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 19 OHM 145V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
3PHASE SOLID-STATE CONTACTOR datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 100 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
100UF 6.3V 5X11 85C RAD datasheet.pdf