Panasonic Electronic Components ECW-F4105RJL
ECW-F4105RJL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4105RJL
Brief Description
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4105RJL.pdf
Availability of ECW-F4105RJL
QUANTITY
ECW-F4105RJL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4105RJL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4105RJL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.512" W (23.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)0.976" (24.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4105RJL
Related LinksECW-F4, ECW-F4105RJL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4105RJL Details Description
Related parts for ECW-F4105RJL
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 280MA 920 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 63V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.1W SSM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 90POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3K OHM 1% 25W datasheet.pdf