Panasonic Electronic Components ECW-F4334JB
ECW-F4334JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4334JB
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4334JB.pdf
Availability of ECW-F4334JB
QUANTITY
ECW-F4334JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4334JB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4334JB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-F(B)
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.787" L x 0.453" W (20.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4334JB
Related LinksECW-F, ECW-F4334JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4334JB Details Description
Related parts for ECW-F4334JB
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 11.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 9V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1.39A 118 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf