Panasonic Electronic Components ECW-F4434JL
ECW-F4434JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4434JL
Brief Description
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4434JL.pdf
Availability of ECW-F4434JL
QUANTITY
ECW-F4434JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4434JL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4434JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.43µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.421" W (18.00mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max)0.673" (17.10mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4434JL
Related LinksECW-F, ECW-F4434JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4434JL Details Description
Related parts for ECW-F4434JL
TRIAC ALTERNISTOR 200V 6A TO252 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
MOUNT BRACKET ANGLE 25.4X74X18MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI datasheet.pdf
156 KK SPOX RCPT HSG W/RAMP datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 5.9A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
KJB 29C 29#16 PIN RECP datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TUBING:BLACK datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI/SRL 32LFCSP datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf