Panasonic Electronic Components ECW-F4513RHL
ECW-F4513RHL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4513RHL
Brief Description
CAP FILM 0.051UF 3% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4513RHL.pdf
Availability of ECW-F4513RHL
QUANTITY
ECW-F4513RHL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4513RHL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4513RHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.051µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.559" (14.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4513RHL
Related LinksECW-F4, ECW-F4513RHL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4513RHL Details Description
Related parts for ECW-F4513RHL
ADAPTER FOR CAP HOUSING RELIEF datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100 PCB GOLD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 24V 1.90A STRAP datasheet.pdf
RES MO 1W 13K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf