Panasonic Electronic Components ECW-F4563RHL
ECW-F4563RHL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4563RHL
Brief Description
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4563RHL.pdf
Availability of ECW-F4563RHL
QUANTITY
ECW-F4563RHL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4563RHL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4563RHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.056µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.260" W (12.50mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.567" (14.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4563RHL
Related LinksECW-F4, ECW-F4563RHL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4563RHL Details Description
Related parts for ECW-F4563RHL
JUMPER-H1504TR/A2015N/X 8" datasheet.pdf
MINIGRABBER/BANA PLUG 60" YELLOW datasheet.pdf
RES .15 OHM 1% 5W AXIAL WW datasheet.pdf
SENS PROX CAP PNP-NO NOSHIELD datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 7/32" 6.25" datasheet.pdf