Panasonic Electronic Components ECW-F4683JL
ECW-F4683JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4683JL
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4683JL.pdf
Availability of ECW-F4683JL
QUANTITY
ECW-F4683JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4683JL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4683JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.449" (11.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4683JL
Related LinksECW-F, ECW-F4683JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4683JL Details Description
Related parts for ECW-F4683JL
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf