Panasonic Electronic Components ECW-F4684RHL
ECW-F4684RHL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4684RHL
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 3% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4684RHL.pdf
Availability of ECW-F4684RHL
QUANTITY
ECW-F4684RHL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4684RHL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4684RHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.68µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.807" L x 0.465" W (20.50mm x 11.80mm)
Height - Seated (Max)0.925" (23.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4684RHL
Related LinksECW-F4, ECW-F4684RHL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4684RHL Details Description
Related parts for ECW-F4684RHL
CONN RCPT .100" 24POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 8K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.24A 195 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X64 S-GRADE 1M datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 52POS datasheet.pdf