Panasonic Electronic Components ECW-F4824RHL
ECW-F4824RHL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4824RHL
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 3% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F4824RHL.pdf
Availability of ECW-F4824RHL
QUANTITY
ECW-F4824RHL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4824RHL
Internal Part NumberEIS-ECW-F4824RHL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
SeriesECW-F(L)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.82µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.465" W (23.00mm x 11.80mm)
Height - Seated (Max)0.925" (23.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4824RHL
Related LinksECW-F4, ECW-F4824RHL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4824RHL Details Description
Related parts for ECW-F4824RHL
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
ADAPTER RS232 BLUETOOTH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf