Panasonic Electronic Components ECW-F6123HL
ECW-F6123HL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6123HL
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 3% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F6123HL.pdf
Availability of ECW-F6123HL
QUANTITY
ECW-F6123HL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6123HL
Internal Part NumberEIS-ECW-F6123HL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.217" W (12.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6123HL
Related LinksECW-F, ECW-F6123HL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6123HL Details Description
Related parts for ECW-F6123HL
IDC CABLE - MKS50K/MC50G/MCG50K datasheet.pdf
CONN ACC MARKER STRIP PREPRINT datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD BLK 10.8" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO220AB datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
15P HD LC FILT ADAPTOR 830PF datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf