Panasonic Electronic Components ECW-F6153HLB
ECW-F6153HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6153HLB
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 3% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F6153HLB.pdf
Availability of ECW-F6153HLB
QUANTITY
ECW-F6153HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6153HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F6153HLB
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.232" W (12.50mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.539" (13.70mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6153HLB
Related LinksECW-F6, ECW-F6153HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6153HLB Details Description
Related parts for ECW-F6153HLB
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM3433SQ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NAT 3.5"L X 4.5"W datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SRL/SPI 32QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 26POS MX23A datasheet.pdf