Panasonic Electronic Components ECW-F6514JL
ECW-F6514JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6514JL
Brief Description
CAP FILM 0.51UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F6514JL.pdf
Availability of ECW-F6514JL
QUANTITY
ECW-F6514JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6514JL
Internal Part NumberEIS-ECW-F6514JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.102" L x 0.437" W (28.00mm x 11.10mm)
Height - Seated (Max)0.740" (18.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.984" (25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6514JL
Related LinksECW-F, ECW-F6514JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6514JL Details Description
Related parts for ECW-F6514JL
TVS DIODE 5VWM 11VC 16SOIC datasheet.pdf
DISCONNECT ELEMENT 3.2MM OR datasheet.pdf
IC ADC/DAC W/8051 MCU FLSH 36QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB OTP 52PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP1216LEDG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT223-3 datasheet.pdf
RES 352K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf