Panasonic Electronic Components ECW-F6823HLB
ECW-F6823HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F6823HLB
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 3% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F6823HLB.pdf
Availability of ECW-F6823HLB
QUANTITY
ECW-F6823HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F6823HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F6823HLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.610" L x 0.315" W (15.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.685" (17.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F6823HLB
Related LinksECW-F6, ECW-F6823HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F6823HLB Details Description
Related parts for ECW-F6823HLB
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1500RES 2M datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf