Panasonic Electronic Components ECW-FA2J224JQ
ECW-FA2J224JQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-FA2J224JQ
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-FA2J224JQ.pdf
Availability of ECW-FA2J224JQ
QUANTITY
ECW-FA2J224JQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-FA2J224JQ
Internal Part NumberEIS-ECW-FA2J224JQ
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.717" L x 0.280" W (18.20mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max)0.681" (17.30mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-FA2J224JQ
Related LinksECW-FA, ECW-FA2J224JQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-FA2J224JQ Details Description
Related parts for ECW-FA2J224JQ
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 230MW SC59 datasheet.pdf
CONN SOCKET HM 176POS 8ROW R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf