Panasonic Electronic Components ECW-FD2W184KQ
ECW-FD2W184KQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-FD2W184KQ
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 10% 450VDC RAD
Datasheet Download
ECW-FD2W184KQ.pdf
Availability of ECW-FD2W184KQ
QUANTITY
ECW-FD2W184KQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-FD2W184KQ
Internal Part NumberEIS-ECW-FD2W184KQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(D)
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.496" L x 0.189" W (12.60mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.563" (14.30mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-FD2W184KQ
Related LinksECW-FD, ECW-FD2W184KQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-FD2W184KQ Details Description
Related parts for ECW-FD2W184KQ
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL HS CMOS SOT323-5 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSELINK 80A 500V 22X58MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 10V X5R 0508 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 3A VFN datasheet.pdf