Panasonic Electronic Components ECW-FD2W274JB
ECW-FD2W274JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-FD2W274JB
Brief Description
CAP FILM 0.27UF 5% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-FD2W274JB.pdf
Availability of ECW-FD2W274JB
QUANTITY
ECW-FD2W274JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-FD2W274JB
Internal Part NumberEIS-ECW-FD2W274JB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(D)
PackagingBulk
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.496" L x 0.209" W (12.60mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-FD2W274JB
Related LinksECW-FD, ECW-FD2W274JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-FD2W274JB Details Description
Related parts for ECW-FD2W274JB
SW LEVER SPDT .1A QC TERM 125V datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 115MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC 4.0000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf