Panasonic Electronic Components ECW-H10332HV
ECW-H10332HV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H10332HV
Brief Description
CAP FILM 3300PF 3% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H10332HV.pdf
Availability of ECW-H10332HV
QUANTITY
ECW-H10332HV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H10332HV
Internal Part NumberEIS-ECW-H10332HV
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H10332HV
Related LinksECW-H1, ECW-H10332HV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H10332HV Details Description
Related parts for ECW-H10332HV
SANTOPRENE CLAMP ST-PLATE 1-1/4" datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY CHOKE .250 6A datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR AMP RF LDMOS TO272-14 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.65A 130 MOHM TH datasheet.pdf
MARK 9 REDUCED EFFORT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf