Panasonic Electronic Components ECW-H10393JVB
ECW-H10393JVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H10393JVB
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H10393JVB.pdf
Availability of ECW-H10393JVB
QUANTITY
ECW-H10393JVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H10393JVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H10393JVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.315" W (23.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H10393JVB
Related LinksECW-H1, ECW-H10393JVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H10393JVB Details Description
Related parts for ECW-H10393JVB
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16DIP datasheet.pdf
TERMINAL,SOLIS R HT 16-14 6 datasheet.pdf
MODULE 128MB SDRAM 128MB FLASH datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 50 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
QUAD-BAND HSPA 7.2 EMB USB MODEM datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf