Panasonic Electronic Components ECW-H12392HV
ECW-H12392HV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12392HV
Brief Description
CAP FILM 3900PF 3% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12392HV.pdf
Availability of ECW-H12392HV
QUANTITY
ECW-H12392HV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12392HV
Internal Part NumberEIS-ECW-H12392HV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12392HV
Related LinksECW-H1, ECW-H12392HV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12392HV Details Description
Related parts for ECW-H12392HV
IC ADC DUAL 10BIT 40MSPS 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC DO204AC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KEYCAPRS76,OPAQUE,1MOD,LGTBEIGE datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.9A 40.8 MOHM datasheet.pdf
MOD IPM SLLIMM 20A 600V 25SDIP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf