Panasonic Electronic Components ECW-H12393JVB
ECW-H12393JVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12393JVB
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12393JVB.pdf
Availability of ECW-H12393JVB
QUANTITY
ECW-H12393JVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12393JVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12393JVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.413" W (23.00mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12393JVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12393JVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12393JVB Details Description
Related parts for ECW-H12393JVB
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 5.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 100MA 2CH NO 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 3MM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
LEAD 4MM P-P PVC .75 150CM GREEN datasheet.pdf