Panasonic Electronic Components ECW-H12682RJV
ECW-H12682RJV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12682RJV
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12682RJV.pdf
Availability of ECW-H12682RJV
QUANTITY
ECW-H12682RJV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12682RJV
Internal Part NumberEIS-ECW-H12682RJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-H(V)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12682RJV
Related LinksECW-H1, ECW-H12682RJV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12682RJV Details Description
Related parts for ECW-H12682RJV
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MPR60K datasheet.pdf
CONTACT IC SOCKET .015-.025" SN datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 160UH 2.1A T/H datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 4.8A 60 MOHM TH datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf