Panasonic Electronic Components ECW-H12912HVB
ECW-H12912HVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12912HVB
Brief Description
CAP FILM 9100PF 3% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12912HVB.pdf
Availability of ECW-H12912HVB
QUANTITY
ECW-H12912HVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12912HVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12912HVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-H(V)
PackagingBulk
Capacitance9100pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12912HVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12912HVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12912HVB Details Description
Related parts for ECW-H12912HVB
PLUG REWIREABLE 14AWG RA COLD datasheet.pdf
CONN SPRING 58POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
CONN DSUB SOLDER CUP datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
IC SOCKETS DIP DECOUP datasheet.pdf
CAP FILM 3.3 UF 5% 400VDC 2 AXIA datasheet.pdf