Panasonic Electronic Components ECW-H8912HL
ECW-H8912HL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H8912HL
Brief Description
CAP FILM 9100PF 3% 800VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-H8912HL.pdf
Availability of ECW-H8912HL
QUANTITY
ECW-H8912HL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H8912HL
Internal Part NumberEIS-ECW-H8912HL
PackagingBulk
Capacitance9100pF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H8912HL
Related LinksECW-H, ECW-H8912HL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H8912HL Details Description
Related parts for ECW-H8912HL
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W MINI2 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 330MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf