Panasonic Electronic Components ECW-HA3C122JB
ECW-HA3C122JB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C122JB
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1200PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C122JB.pdf
Availability of ECW-HA3C122JB
QUANTITY
ECW-HA3C122JB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C122JB
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C122JB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-H(A)
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.217" W (17.80mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.516" (13.10mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C122JB
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C122JB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C122JB Details Description
Related parts for ECW-HA3C122JB
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN SFP+ 2X4 CAGE/COMBO LIGHTS datasheet.pdf
PROBE ACCESS SLIDING CONN 3MM D datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TWINAX PASS COPPER CABLE BLK 3' datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 43POS datasheet.pdf