Panasonic Electronic Components ECW-HA3C433HQ
ECW-HA3C433HQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C433HQ
Brief Description
CAP FILM 0.043UF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C433HQ.pdf
Availability of ECW-HA3C433HQ
QUANTITY
ECW-HA3C433HQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C433HQ
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C433HQ
PackagingBulk
Capacitance0.043µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.811" L x 0.504" W (20.60mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)1.008" (25.60mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C433HQ
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C433HQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C433HQ Details Description
Related parts for ECW-HA3C433HQ
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC40H/AE40G/HPK40H datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 6.22MM datasheet.pdf
MOUNTABLE BRACKET datasheet.pdf
MINI B CHASSIS TO CRIMP datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf