Panasonic Electronic Components ECW-HA3C473J4
ECW-HA3C473J4 picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C473J4
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C473J4.pdf
Availability of ECW-HA3C473J4
QUANTITY
ECW-HA3C473J4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C473J4
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C473J4
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.811" L x 0.528" W (20.60mm x 13.40mm)
Height - Seated (Max)0.756" (19.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C473J4
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C473J4 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C473J4 Details Description
Related parts for ECW-HA3C473J4
CONN HEADER .100 SNGL R/A 16POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SILICONE THERMAL GREASE 1KG datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 18POS datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 4.7K OHM 20SOIC datasheet.pdf