Panasonic Electronic Components ECW-HA3C622H
ECW-HA3C622H picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C622H
Brief Description
CAP FILM 6200PF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C622H.pdf
Availability of ECW-HA3C622H
QUANTITY
ECW-HA3C622H Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C622H
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C622H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Featured ProductECW-H(A) Series Film Capacitors
Hot New Technologies
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance6200pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C622H
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C622H Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C622H Details Description
Related parts for ECW-HA3C622H
DSUB CABL-AFM37G/ AE37M / X datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT datasheet.pdf