Panasonic Electronic Components ECW-HA3C622JQ
ECW-HA3C622JQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C622JQ
Brief Description
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C622JQ.pdf
Availability of ECW-HA3C622JQ
QUANTITY
ECW-HA3C622JQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C622JQ
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C622JQ
PackagingBulk
Capacitance6200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max)0.583" (14.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C622JQ
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C622JQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C622JQ Details Description
Related parts for ECW-HA3C622JQ
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 161K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
35 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
LM 5.08/90/11 BK datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf
10MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf