ECS Inc. International ECX-P37BN-150.000
ECX-P37BN-150.000 picture photo
Mfg. Part Number
ECX-P37BN-150.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ECX-P37BN-150.000.pdf
Availability of ECX-P37BN-150.000
QUANTITY
ECX-P37BN-150.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECX-P37BN-150.000
Internal Part NumberEIS-ECX-P37BN-150.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECSpressCON Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECSpressCON™ ECX-P
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECX-P37BN-150.000
Related LinksECX-P37B, ECX-P37BN-150.000 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECX-P37BN-150.000 Details Description
Related parts for ECX-P37BN-150.000
IDC CABLE - MSR26K/MC26F/X datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM 2M1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf