On-Shore Technology, Inc. EDSTL950/16
EDSTL950/16 picture photo
Mfg. Part Number
EDSTL950/16
Brief Description
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM
Datasheet Download
EDSTL950/16.pdf
Availability of EDSTL950/16
QUANTITY
EDSTL950/16 Order Process
Ship out your order
Specifications of EDSTL950/16
Internal Part NumberEIS-EDSTL950/16
SeriesEDSTL950
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDSTL950/16
Related LinksEDSTL, EDSTL950/16 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
EDSTL950/16 Details Description
Related parts for EDSTL950/16
CABLE SCSI-3 INTERNAL RAID FLAT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM datasheet.pdf
SURGE SUPP 155V BIDIR DO-214AA datasheet.pdf
HEATSINK 2.27L X.95"H EXTRUSION datasheet.pdf
COVER HINGED DUCT PVC BLK 6'/72" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 320MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5.01"L X 4"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf