On-Shore Technology, Inc. EDSTLZ950/14
EDSTLZ950/14 picture photo
Mfg. Part Number
EDSTLZ950/14
Brief Description
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM
Datasheet Download
EDSTLZ950/14.pdf
Availability of EDSTLZ950/14
QUANTITY
EDSTLZ950/14 Order Process
Ship out your order
Specifications of EDSTLZ950/14
Internal Part NumberEIS-EDSTLZ950/14
SeriesEDSTLZ950
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDSTLZ950/14
Related LinksEDSTLZ, EDSTLZ950/14 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
EDSTLZ950/14 Details Description
Related parts for EDSTLZ950/14
IC MUX RGB SGL HS W/CFA 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI5 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.619 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 30V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf