On-Shore Technology, Inc. EDSTLZ955/10
EDSTLZ955/10 picture photo
Mfg. Part Number
EDSTLZ955/10
Brief Description
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM
Datasheet Download
EDSTLZ955/10.pdf
Availability of EDSTLZ955/10
QUANTITY
EDSTLZ955/10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EDSTLZ955/10
Internal Part NumberEIS-EDSTLZ955/10
SeriesEDSTLZ955
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDSTLZ955/10
Related LinksEDSTLZ, EDSTLZ955/10 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
EDSTLZ955/10 Details Description
Related parts for EDSTLZ955/10
CBL RIBN 64COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
SITE LICENSE FIR FILT GEN ECP2M datasheet.pdf
RES 4.48 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220-2 datasheet.pdf