Rohm Semiconductor EDZVT2R30B
EDZVT2R30B picture photo
Mfg. Part Number
EDZVT2R30B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 150MW EMD2
Datasheet Download
EDZVT2R30B.pdf
Availability of EDZVT2R30B
QUANTITY
EDZVT2R30B Order Process
Ship out your order
Specifications of EDZVT2R30B
Internal Part NumberEIS-EDZVT2R30B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageEMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDZVT2R30B
Related LinksEDZVT, EDZVT2R30B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
EDZVT2R30B Details Description
Related parts for EDZVT2R30B
FPGA VIEWLOGIC-BASED INTRMED UPG datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 3A 125V datasheet.pdf