KEMET EE2-4.5NUH
EE2-4.5NUH picture photo
Mfg. Part Number
EE2-4.5NUH
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA
Datasheet Download
EE2-4.5NUH.pdf
Availability of EE2-4.5NUH
QUANTITY
EE2-4.5NUH Order Process
Ship out your order
Specifications of EE2-4.5NUH
Internal Part NumberEIS-EE2-4.5NUH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,360
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EE2-4.5NUH
Related LinksEE2-4, EE2-4.5NUH Datasheet, KEMET Distributor
EE2-4.5NUH Details Description
Related parts for EE2-4.5NUH
PILOT LIGHT 5V INCAND ROUND RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 168A SOT-227 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LIION 1CELL 16WQFN datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS 2.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM datasheet.pdf