KEMET EE2-4.5NUX-L
EE2-4.5NUX-L picture photo
Mfg. Part Number
EE2-4.5NUX-L
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA
Datasheet Download
EE2-4.5NUX-L.pdf
Availability of EE2-4.5NUX-L
QUANTITY
EE2-4.5NUX-L Order Process
Ship out your order
Specifications of EE2-4.5NUX-L
Internal Part NumberEIS-EE2-4.5NUX-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EE2-4.5NUX-L
Related LinksEE2-4., EE2-4.5NUX-L Datasheet, KEMET Distributor
EE2-4.5NUX-L Details Description
Related parts for EE2-4.5NUX-L
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323F datasheet.pdf
TERM BLOCK 9POS 3.81MM PCB HORIZ datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN BOX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FRAM 40VQFN datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf