Panasonic Electronic Components EEE-HA1E221UP
EEE-HA1E221UP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HA1E221UP
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
EEE-HA1E221UP.pdf
Availability of EEE-HA1E221UP
QUANTITY
EEE-HA1E221UP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HA1E221UP
Internal Part NumberEIS-EEE-HA1E221UP
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current160mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HA1E221UP
Related LinksEEE-HA, EEE-HA1E221UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HA1E221UP Details Description
Related parts for EEE-HA1E221UP
IC VOLT DETECT 4.2V N-CH OD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG BLUE 28V datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf