Panasonic Electronic Components EEE-HA1HR22R
EEE-HA1HR22R picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HA1HR22R
Brief Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EEE-HA1HR22R.pdf
Availability of EEE-HA1HR22R
QUANTITY
EEE-HA1HR22R Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HA1HR22R
Internal Part NumberEIS-EEE-HA1HR22R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Lytics Devices 03/Jul/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HA1HR22R
Related LinksEEE-HA, EEE-HA1HR22R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HA1HR22R Details Description
Related parts for EEE-HA1HR22R
FERRITE CHIP 30 OHM 300MA 1608 datasheet.pdf
IC DAC V-OUT SRL 14BIT 5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
CAP 70F 2.1V THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC SUPERVISR CPU 2K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 128KX9 32-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 125MA 9 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 10V 10,3X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf