Panasonic Electronic Components EEE-HAA221XAP
EEE-HAA221XAP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HAA221XAP
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EEE-HAA221XAP.pdf
Availability of EEE-HAA221XAP
QUANTITY
EEE-HAA221XAP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HAA221XAP
Internal Part NumberEIS-EEE-HAA221XAP
Standard Package900
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current105mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HAA221XAP
Related LinksEEE-HA, EEE-HAA221XAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HAA221XAP Details Description
Related parts for EEE-HAA221XAP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
PHONO JACK 1POS R/A WHITE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.0K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 28SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 13MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET LGA 2011POS GOLD datasheet.pdf