Panasonic Electronic Components EEE-HAC681UAP
EEE-HAC681UAP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HAC681UAP
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
Datasheet Download
EEE-HAC681UAP.pdf
Availability of EEE-HAC681UAP
QUANTITY
EEE-HAC681UAP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HAC681UAP
Internal Part NumberEIS-EEE-HAC681UAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesHA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current380mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HAC681UAP
Related LinksEEE-HA, EEE-HAC681UAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HAC681UAP Details Description
Related parts for EEE-HAC681UAP
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 80A TO263-3 datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 8POS SKT-WIRE .5M datasheet.pdf
TAPE TRANSFER ADHESIVE 2" X 5YD datasheet.pdf
PLUG IN RCPT DP 1/2 CONDUIT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 16V CH 01005 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf