Panasonic Electronic Components EEE-HAJ101WAR
EEE-HAJ101WAR picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HAJ101WAR
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Datasheet Download
EEE-HAJ101WAR.pdf
Availability of EEE-HAJ101WAR
QUANTITY
EEE-HAJ101WAR Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HAJ101WAR
Internal Part NumberEIS-EEE-HAJ101WAR
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current47mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HAJ101WAR
Related LinksEEE-HA, EEE-HAJ101WAR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HAJ101WAR Details Description
Related parts for EEE-HAJ101WAR
IC OSC TIMER DUAL 2.1MHZ 14-SOIC datasheet.pdf