Panasonic Electronic Components EEE-HBA221UAP
EEE-HBA221UAP picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HBA221UAP
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EEE-HBA221UAP.pdf
Availability of EEE-HBA221UAP
QUANTITY
EEE-HBA221UAP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HBA221UAP
Internal Part NumberEIS-EEE-HBA221UAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current110mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HBA221UAP
Related LinksEEE-HB, EEE-HBA221UAP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HBA221UAP Details Description
Related parts for EEE-HBA221UAP
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP HV 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.52K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC POWER DIST USB 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf