Panasonic Electronic Components EEF-HX1E150R
EEF-HX1E150R picture photo
Mfg. Part Number
EEF-HX1E150R
Brief Description
SP CAP, HX SERIES, 25VDC, 15UF
Datasheet Download
EEF-HX1E150R.pdf
Availability of EEF-HX1E150R
QUANTITY
EEF-HX1E150R Order Process
Ship out your order
Specifications of EEF-HX1E150R
Internal Part NumberEIS-EEF-HX1E150R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCertificate of Compliance
Standard Package3,500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEF-HX1E150R
Related LinksEEF-HX, EEF-HX1E150R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEF-HX1E150R Details Description
Related parts for EEF-HX1E150R
IDC CABLE - MKS34K/MC34M/MCG34K datasheet.pdf
COMPUTER SNGLBD BL2510 256K FLSH datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 4X50K EE 20-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 20A TO-220F datasheet.pdf
CARD MARKER 4 datasheet.pdf
COAX CBL 75 OHM 12' SMA-SMA PLUG datasheet.pdf