Panasonic Electronic Components EEH-ZA1H330XP
EEH-ZA1H330XP picture photo
Mfg. Part Number
EEH-ZA1H330XP
Brief Description
CAP POLYMER HYB 33UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EEH-ZA1H330XP.pdf
Availability of EEH-ZA1H330XP
QUANTITY
EEH-ZA1H330XP Order Process
Ship out your order
Specifications of EEH-ZA1H330XP
Internal Part NumberEIS-EEH-ZA1H330XP
Standard Package900
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)40 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer - Hybrid
Applications-
Ripple Current1.6A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEH-ZA1H330XP
Related LinksEEH-ZA, EEH-ZA1H330XP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEH-ZA1H330XP Details Description
Related parts for EEH-ZA1H330XP
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 20A IPAK datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 2200UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RD-37AP 45 MM datasheet.pdf