Panasonic Electronic Components EEH-ZA1H680P
EEH-ZA1H680P picture photo
Mfg. Part Number
EEH-ZA1H680P
Brief Description
CAP POLYMER HYB 68UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EEH-ZA1H680P.pdf
Availability of EEH-ZA1H680P
QUANTITY
EEH-ZA1H680P Order Process
Ship out your order
Specifications of EEH-ZA1H680P
Internal Part NumberEIS-EEH-ZA1H680P
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)30 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer - Hybrid
Applications-
Ripple Current1.8A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEH-ZA1H680P
Related LinksEEH-ZA, EEH-ZA1H680P Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEH-ZA1H680P Details Description
Related parts for EEH-ZA1H680P
DIODE GEN PURP 75V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
680UF 100V 21X39 AXIAL datasheet.pdf
M801 2C 2#16 PIN PLUG OM datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 48V 12W datasheet.pdf